Barbora Munzarová se narodila 28. 12. 1971. Jejími rodiči jsou herci Luděk Munzar a Jana Hlaváčová. Má o osm let starší sestru Terezu, která v současné době pracuje jako městská policistka.

V dětství Bára hodně sportovala, a proto po gymnáziu chtěla studovat Fakultu tělesné výchovy a sportu. Jako druhou školu si vybrala DAMU, přestože neměla zatím s herectvím žádné zkušenosti a rodiče ji od této dráhy spíše odrazovali. Nicméně byla přijata a tím bylo o budoucnosti rozhodnuto.

Po škole dostala angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde před lety začínala i její maminka. Působila tam pět sezón a hrála i tak stěžejní role jako je Desdemona nebo Maryša. Vystupovala i v operetách, za hlavní roli muzikálu Holka nebo kluk, který napsal Antonín Procházka na motivy stejnojmenného filmu s Adinou Mandlovou, byla dokonce v nejužší nominaci na cenu Thálie:

"Bára Munzarová představuje další mimořádnou osbnost nastupující generace. Na plzeňské scéně zazářila suverénním komediálním výkonem, v němž svůj činoherní talent spojila se zpěvem, stepem, tancem, výraznou mimikou i akrobatickou mrštností. Za její profesionalitou a okouzlujícím zjevem se skrývá také smysl pro přesné pointování gagů. Báře Munzarové jsou cizí sólistické manýry a umí dát prostor i svým partnerům na scéně."

V roce 1999 se stala členkou souboru Divadla na Vinohradech. Tam se seznámila s hercem Jiřím Dvořákem, s nímž má dceru Aničku. Mezi její nejvýraznější úlohy na prknech Vinohrad patří role v inscenacích Othello, Tango sólo či Donaha!. Vinohradské angažmá v roce 2009 ukončila.

Na televizních obrazovkách jste mohli Báru vidět například v seriálech Místo nahoře a Pojišťovna štěstí nebo v televizním filmu Vůně vanilky. Od ledna 2008 ztvárňovala jednu z hlavních postav seriálu Ordinace v růžové zahradě, Pavlu Barnovou. Svůj hlas v dabingu propůjčila například rybce Dory z animovaného filmu Hledá se Nemo. Účinkovala na Letních shakespearovských slavnostech 2006, 2007 a 2008. V současné době spolupracuje s  Divadlem Viola, Divadlem Kalich, Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, a především s divadelním spolkem Frída, v jehož inscenacích ji můžete vidět nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech ČR.